Перший фінальний матч Кубку України – 2019 мінімально виграли господарі

На вихід у фінал Кубка ААФУ претендувало багато команд – тут і амбітні дебютанти, і ФК Дніпро, і чимало інших колективів (недарма із 40 учасниками цей розіграш є рекордним за масовістю за всю історію), але пробилися туди лише Авангард та Вовчанськ.

Перший матч, який приймав Баришівський район Київської області, розпочався із «розвідки». Команди ніби придивлялися одна до одної, тому справжньої гостроти було небагато. Лише на 20-й хвилині було подано перший кутовий, а за п’ять хвилин цілком придатну для взяття воріт атаку розігнав Авангард, але на гострий простріл Коропецького не встигли ні Панфілов, ні Сомов, ні воротар, який висувався навперейми.

Треба сказати, що вовчанці завелися й під кінець першого тайму створили відразу кілька небезпечних моментів. Пробивали Мряченко, Тарасенко, Батусов. Перед самою перервою Товту довелося виручати господарів, відбивши прицільний сильний удар із середньої дистанції. У другому таймі ФК Вовчанськ володів територіальною перевагою, багато комбінував, тиснув на захист господарів. Авангарду не вистачало кадрів – з різних причин у лазареті опинилися такі важливі гравці, як Зелді, Леонідов, Головатенко, Смалько.

Але все ж на досвіді бзовська команда витягнула цей матч. Із глибини поля пішла передача в карний майданчик. Здавалося, суперники відтіснили Кушніра, але він із складного положення зумів зберегти м’яч та подати, а Олексій Поспєлов (він, як і Євген Кушнір, вийшов на заміну по ходу другого тайму) головою переправив м’яча в ворота – 1:0. Надзвичайно складний перший фінальний матч дав невелику перевагу одній із команд, але тут нічого не вирішено й тільки матч-відповідь на Харківщині 8 червня дасть відповідь на те, хто ж стане володарем трофею.

Найкращий гравець матчу – Андрій Товт (Авангард)

Досвідчений воротар бзовців провів переконливий матч: діяв впевнено, добре читав гру й підказував оборонній ланці. Вступав у гру чимало разів, зо три – з особливою загрозою. «Сухий» результат після першого матчу – в тому числі, комплімент голкіперу.

Авангард (Бзів) — ФК Вовчанськ — 1:0
Гол: Поспєлов, 90+2

Авангард: Товт, Є.Ярмак (Гаді, 83), Миколайчук, Тітов, Таран, Кондратюк (Бондар, 70), Дарда (Кушнір, 60), Алефіренко, Коропецький (Шваб, 72), Панфілов (Поспєлов, 77), Сомов. Запасні: Поштаренко, Дорофєєв. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Вовчанськ: Пархоменко, Радченко, О.Мизюк, Лебединський, С.Мизюк (Покосенко, 74), Мряченко (Рудь, 88), Іванченко (Костюк, 84), Нуемб, Тарасенко (Джаухар, 63), Батусов (Іванов, 77), Соломаха (Куліш, 81). Запасний: Шаповал. Головний тренер: Андрій Березовчук.

15:00, 18.05.2019. Баришівка. Стадіон «Прогрес». 550 глядачів, поле 3, +25С
Суддя: Сташук Ігор (Чернігів)

Попередження: Миколайчук, 56, Таран, 90