Суперкубок Рівненщини в цифрах: досягнення команд, гравців, тренерів та арбітрів + ВІДЕО

ФК “Малинськ” став лише четвертою командою в десятирічній історії розіграшів Суперкубку, котрій вдавалося завоювати цей трофей. Для цього малинському клубу виявилося потрібним три спроби – перший млинець, як водиться, виявився глевким і 10 листопада 2013 року ОДЕК переконливо обіграв малинчан з рахунком 4:0. Проте вже у 2016 році 12 листопада Оржів не зумів вразити ворота з гри і лише в серії післяматчевих пенальті виявився сильнішим за ФК “Малинськ”. Наступної спроби команді знову довелося чекати три роки, проте цього разу фортуна виявилася вже не на стороні клубу з Рівненського району. І хоча гравцям з Малинська знову не вдалося відзначитися у воротах суперника, проте автогол капітана ОДЕКа в кінцівці зустрічі допоміг підопічним Олега Шандрука здобути почесний трофей.

Всі матчі за Суперкубок Рівненської області (2010-2019 роки)

ФК “Малинськ” став шостим чемпіоном, котрий здобув Суперкубок області. Ще по два рази цей трофей вигравав володар Кубку Рівненщини та його фіналіст. А от команда, котрій вдавалося зробити золотий дубль – виграти обласні чемпіонство та Кубок – перемогти у суперфіналі не змогли жодного разу, хоча по одній спробі робили ОДЕК та “Славія”.

Найбільш часто Суперкубком Рівненщини володів ОДЕК, який не грав лише в одному суперфіналі. Ефективність ОДЕКа також висока – з дев’яти спроб успішними виявилися відразу шість, у цих матчах команда набрала 17 очок. “Маяк” грав у шести суперфіналах, проте тільки у двох випадках домагався свого і набрав лише шість залікових балів. У ФК “Малинськ” три спроби, один трофей та чотири пункти. А от “Славія” взагалі не перемагала у матчах за Суперкубок, проте зуміла все ж завоювати один у серії післяматчевих одинадцятиметрових.

Статистика команд у матчах за Суперкубок (2010-2019 роки)

Тренери.

Перемога у Суперкубку Рівненської області сезону 2019 року для керманича ФК “Малинськ” Олега Шандрука стала четвертою подібною за останні п’ять років. Вигравши у сезоні 2019 року з малинським клубом даний почесний трофей, Шандрук став першим в історії рівненського футболу коучем, який зробив це з двома командами – більш детальніше про статистику тренерів у суперфіналах.

Арбітри.

Наталія Мамчур стала шостим за ліком головним суддею поєдинку за Суперкубок Рівненської області, а також першою жінкою-рефері, котрій доручили обслуговувати подібний відповідальний матч.

Найбільшу ж кількість суперфіналів обслуговував Павло Кравцов, котрий судив у трьох поєдинках на протязі 2012-2013 років (Суперкубки сезонів 2011-2013). По два подібних матчі мають Андрій Шевчук (2017 і 2019 роки, сезони 2017-2018) та Андрій Кущевой (перший подібний матч у 2010 році, сезон 2009 і в 2016 році, сезон 2016).

Цікаво, що саме ті поєдинки, котрі обслуговував Кущевой, завершувалися внічию і командам доводилося бити післяматчеві пенальті, тоді як у решти арбітрів “виходило” завершити зустрічі ще в основний час. Цей же арбітр наразі залишається єдиним, котрий “осмілився” призначити пенальті під час Суперкубку, щоправда його так і не реалізували (Дмитро Улянчук, який тоді грав за ОДЕК, пробив вище воріт “Славії” у першому суперфіналі у 2010 році).

Єдину після Кущевого спробу спробу вказати на одинадцятиметрову позначку робив у листопаді 2014 року Роман Новосад в грі ОДЕКа проти “Маяка”, проте пізніше відмінив своє рішення не без тиску з боку сарненчан, котрим і мали бити “штрафний без стінки”. Крім того, сам поєдинок став скандально відомим на весь світ завдяки хуліганській витівці гравця Сарн Ігоря Носарєва, який, хоча й не був внесений у рапорт на гру, вибіг і вдарив головного арбітра матчу під час з’ясування питання “бити чи не бити” пенальті.

Гравці.

Загалом, у десяти поєдинках за Суперкубок Рівненщини команди провели 25 голів. Відзначився 21 футболіст, при чому двоє з них забивали у власні ворота. Найкращим бомбардиром суперфіналів є форвард ОДЕКа Віктор Газицький, котрий тричі примушував капітулювати голкіпера суперника. По два голи забивали Віктор Каращенко та Віталій Тивонюк, при чому перший залишається єдиним гравцем, котрий забивав м’ячі у складі двох клубів (“Славії” та ОДЕКа).

Автори всіх голів у матчах за Суперкубок (2010-2019 роки)

Найперший м’яч в Суперкубках Рівненської області провів Віктор Каращенко 18 квітня 2010 року у ворота ОДЕКа на 19-й хвилині першої зустрічі за цей трофей.

Ювілейні голи у Суперкубку Рівненської області:

1 – Каращенко Віктор (“Славія”), 18.04.2010, у ворота ОДЕКа

10 – Бриж Олексій (“Маяк”), 25.11.2012, у ворота “Славії”

20 – Панас Вадим (ОДЕК), 01.11.2015, у ворота “Маяка”

25 – Чикалюк-Козакевич Сергій (ОДЕК), 10.11.2019, автогол у ворота ОДЕКа

Найшвидший гол – 4 хв – Газицький Віктор (ОДЕК) у ворота “Маяка”, 08.04.2012

Найпізніший гол – 90+4 хв – Вознюк Дмитро (ОДЕК) у ворота “Маяка”, 08.04.2012; Таргоній Павло (ОДЕК) у ворота “Маяка”, 01.11.2015

Цікаво, що відразу два гравці оржівського ОДЕКа приймали участь як у матчі за перший Суперкубок у 2010 році, так і за останній десятий. Сергій Чикалюк вийшов у стартовому складі в зустрічі проти “Славії” і був замінений на 63-й хвилині, а Микола Коляда з’явився на полі на 117-й хвилині. У матчі за трофей-2019 Чикалюк-Козакевич відіграв усі 90 хвилин, тоді як Коляда вступив у гру знову з лави запасних, але цього разу на 61-й хвилині.