Огляд чвертьфінальних поєдинків Чемпіонату України серед аматорів + ВІДЕО

Представники Групи 3 вибули зі змагань – таким були чвертьфінальні матчі Чемпіонату ААФУ 2019/20, розповідає Артур Валерко, портал SportArena.

Вікторія (Миколаївка) – Мотор (Запоріжжя) – 2:0

Голи: Чередниченко, 59, Акімов, 87

Незабитий пенальті: Аржанов (Вікторія), 45 – воротар

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Чередниченко, Яценко©, Цапій, Касьянов (Нелін, 46), Гранкін, Черніков (Кузьмін, 55), Аржанов, Борисенко (Шевченко, 88), Без’язичний (Акімов, 76). Запасний: Єрохін. Головний тренер: Артем Радіонов.

Мотор: Вічний, Бандурін, Порубльов, Пєсков©, Місюра, Шитов, Павелько, Калиничев, Крук (Ломака, 46), Рахмуні, Мелі (Мацюта, 60). Запасні: Теленков, Плахтир, Гапончук. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

17:00; 10.08.2020. Миколаївка. Стадіон “Вікторія”; поле 5; +26С

Суддя: Федорук Андрій (Київська обл.)

Попередження: Бандурін, 37, Павелько, 49, Нелін, 77, Пєсков, 83

Переможець Групи 2 проти третьої команди Групи 3 – це була гарна пара, де наявність висококласних і досвідчених футболістів гарантувала напруженість і рівність протистояння. Вікторія, на правах господарки одноматчевого протистояння, грала з позиції сили. Вже на восьмій хвилині після багатоходівки прямо перед воротарем опинився досвідчений вихованець запорізького футболу Аржанов, але зблизився з Вічним і програв дуель голкіперу Мотору. Через десять хвилин Борисенко головою направив м’яч у поперечину, замикаючи подачу Черникова з правого краю. А вже ближче до перерви Черников не влучив у ближній кут після прострілу Цапія – там чатував захисник Порубльов.

Мотор старався відповідати на це, однак удари Крука та Мелі виявилися неточними. І перед перервою Вікторія, яка досить вдало використовувала стандарти, стараючись доводити їх завжди до удару, отримала 100% шанс повести в рахунку. Після діагоналі Касьянова Без’язичний скидав м’яча головою в центр, проте м’яч влучив в Порубльова – рефері призначив пенальті, судячи зі всього, зафіксувавши гру рукою. До 11-метрової позначки підійшов Аржанов, однак, дещо «поїхавши» опорною ногою, пробив так, що воротар Вічний намертво забрав м’яча.

Неприємність, яка завадила господарям повести в рахунку перед перервою, не збила їхнього бойового налаштування. Опинявся на перспективній позиції Без’язичний, пробував бити здалеку Гранкін, а на 60-й хвилині Вікторія повела в рахунку. Допомогла контратака. Цапій промчав через правий фланг і з лівої ноги закинув м’яча на дальній кут воротарського майданчика, де захисник Ігор Чередниченко першим дотиком прийняв, а другим пробив повз голкіпера – 1:0.

Чи були шанси у запоріжців відігратися? Можна згадати флангову подачу Мелі, яку не дістав Мацюта. Скоріше, Вікторія мала можливості закріпляти перевагу: Без’язичний пробив поруч зі стійкою, а Чередниченко надто несильно замикав штрафний від Акімова. Зате наступна комбінація, розіграна миколаївцями з лівого флангу в центр, зняла з них напруження заключних хвилин. На 86-й хвилині трьохходівка Гранкін-Борисенко-Акімов закінчилася прицільним ударом В’ячеслава з лінії карного майданчика – 2:0.

У час, що залишився, Вікторія дивом не забила після гострого прострілу, а фланговий навіс Бандуріна пролетів у небезпечній близькості від дальньої дев’ятки.

Таким чином, гранд футболу Сумщини йде далі. За чотири сезони на всеукраїнському рівні Вікторія втретє потрапляє в число найуспішніших. У неї вже є золоті та срібні медалі, що цього року?

Таврія (Новотроїцьке) – ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) – 0:1

Гол: Мачуленко, 67

Таврія: Завгородній, Жавко (Вакулинський, 67), Яковенко©, Чмеленко, Захарченко, Білокінь, Кривич, Окатий, Золотухін, Соколан, Макарченко (Роїк, 61). Запасні: Муравйов, Логвиненко, Довбиш. Головний тренер: Олександр Клишня.

ЛНЗ-Лебедин: Козаченко, Бурлін, Кондратюк, Листопад, Калинич©, Доронін, Поступаленко (Зуєвич, 84), Котляр, Грицай (Сафонов, 53), Мачуленко, Ковпак (Локтіонов, 74). Запасні: Дейнеко, Пуш. Головний тренер: Василь Гречаний.

17:00; 10.08.2020. Мар’янівка. Стадіон “Мар’янівський”; поле 4; +32С

Суддя: Федан Денис (Олександрія)

Попередження: Кривич, 7, Кондратюк, 12, Калинич, 17, Котляр, 35, Доронін, 76, Окатий, 88, Білокінь, 90+3, Козаченко, 90+3, Зуєвич, 90+4

Переможцеві Групи 3 дісталася друга команда Групи 2. Команди розпочали матч бадьоро, і спершу після штрафного від Чмеленка м’яч пройшов над воротами ЛНЗ, а потім уже голкіпер господарів перехвилювався, коли Мачуленко на дальній стійці замикав стандарт від Грицая – і не влучив у ціль, хоча Завгородній уже був відіграним. Аналогічний момент був у Макарченка, який бив головою після навісу Жавка – він також не влучив, а раніше не зміг відірватися від Калинича, хоча цілком міг вириватися один на один.

Супер-шанс був у зіркового Ковпака на 19-й хвилині: після розіграшу кутового він направив м’яча в поперечину, а два поспіль добивання заблокували захисники Таврії. Активно користувалися суперники й ударами з дальньої та середньої дистанції: але якщо удари Білоконя та Окатого забирав воротар Козаченко, то Поступаленко з не менш гострих позицій запускав м’яча повз воріт.

Другий тайм ЛНЗ-Лебедин розпочав значно активніше, флангова активність Мачуленка та Котляра відразу декілька разів загострювала ситуацію. І на 67-й хвилині, коли Поступаленко поборовся в центрі поля, Ковпак підхопив м’яча, прострілив з правого краю, а Мачуленко в дотик замкнув цю передачу, зігравши на випередженні – 0:1. Роман з правої ноги в стрибку влучив у дальній кут.

Таврія намагалася відігратися – Захарченко метрів із 16-ти запустив м’яча вище воріт, а після прострілу з протилежного правого краю воротар Козаченко не відразу дістав м’яча, тож Соколан намагався добити з ближньої відстані. Тож гості з Черкащини, контролюючи хід гри й навіть провівши кілька перспективних атак із поспішним завершенням, проходять у півфінал.

ФК Вовчанськ – Епіцентр (Дунаївці) – 1:4

Голи: Анвулі, 45 – Барбоза, 18, Пліс, 50, Раца, 70, Черченко, 90+2

ФК Вовчанськ: Пархоменко (Шаповал, 46), Джаухар, Покосенко, О.Мизюк, Чепіга, Іванченко©, Костюк (Ньємб, 60), Коваленко, Мряченко (Єрмошенко, 69), Батусов (Якименко, 60), Анвулі (Суханинський, 67). Запасних не залишилося. Головний тренер: Віталій Комарницький.

Епіцентр: Чернобай, В.Бадло (Стрільчук, 84), Жмуйда, Ничипоренко, В.Кузів (Раца, 46), Кіцак, Пліс©, Беженар, Р.Кузів (Кривобедрий, 72), Барбоза, Федоров (Черченко, 76). Запасний: Броварський. Головний тренер: Ігор Бадло.

17:00; 10.08.2020. Високий. Стадіон НТБ “Металіст”; поле 4; +26С

Суддя: Зайцев Андрій (Слов’янськ)

Попередження: В.Бадло, 21, Беженар, 31, Барбоза, 33, Федоров, 44, Шаповал, 49, Покосенко, 51, Ничипоренко, 69, Черченко, 90+1

Вилучення: Покосенко, 90+3 (повторне попередження)

Друга команда Групи 3 проти другої команди Групи 1 – дві досить досвідчені команди з хорошим підбором футболістів зустрічалися на Харківщині. Розпочали без розкачки, і вже з перших хвилин понеслися небезпечні моменти. Після штрафного від Ничипоренка Беженар ледве не заніс м’яча в ближній кут, у відповідь Коваленко з підступів до карного майданчика завдавав обвідного удару – Чернобай парирував на кутовий. Ще одну гостру подачу вже біля воріт Пархоменка ледве не замкнув Р.Кузів. І все ж гол стався ще в першій третині гри. Після ауту м’яко навісив В.Бадло, і бразилець Клаудіні Барбоза да Сілва, випередивши захисника Джаухара, головою направив м’яча по дузі в дальній кут – 0:1.

«Вовки» намагалися відігратися, але Батусов із Коваленком били несильно, а потенційно небезпечні штрафні Костюка та Покосенка не перенапружували воротаря Чернобая. Натомість, огріхи захисту господарів призводили до ударів Беженара та Кіцака – на щастя для команди, що оборонялася, поспішних і невдалих. Зате перед перервою Чепіга в боротьбі з Р.Кузівим заробив штрафний далеко на лівому фланзі, Костюк м’яко навісив, а Мішель Ікем Анвулі замкнув ударом головою – 1:1. Класичний «гол у роздягальню».

Але Епіцентр був значно гострішим. Відразу після перерви Ничипоренко опинився прямо перед воротами після флангової подачі, проте з розвороту пробив над поперечиною. Поруч зі стійкою здалеку бив Барбоза. А на 50-й хвилині наполегливий бразилець у простій ситуації обібрав воротаря і був збитий прямо перед карним майданчиком. Тарас Пліс м’яким ударом з правої ноги в обхід стінки упакував м’яча в дев’ятку – 1:2.

Це був, напевно, переломний момент матчу, тому ФК Вовчанськ відігратися так і не зміг, а гості десь із третьої спроби закріпили свою перевагу. Єрмошенко збив Черченка (новачка дунаївчан – якраз вихованця харківського футболу), а поки господарі поверталися назад, Епіцентр швиденько розіграв штрафний. Беженар прокотив лівіше на Рацу, і Сергій м’яко прокинув м’яча повз воротаря в сітку – 1:3.

Треба віддати належне «вовкам», вони старалися відігратися. Один лише Коваленко двічі бив із убивчих позицій, але один удар забрав воротар, а інший прийняв на себе лінійний В.Бадло. У відповідь Барбоза не реалізував чистий вихід віч-на-віч із Пархоменком, забігши з м’ячем за межі поля. Зате в компенсований час бразилець розрізним пасом запустив через правий край Беженара, чий простріл у падінні замкнув вдалий джокер гостей Олександр Черченко – 1:4. У кінці гри захисник Покосенко ще й збив Барбозу, так що свій останній матч у турнірі ФК Вовчанськ догравав у меншості.

ОДЕК (Оржів) – ФК Чернігів-Авангард – 6:0

Голи: Гайдучик, 21 (пен.), 64, Кошка, 46, Красномовець, 54, Богданов, 84, Таргоній, 85

ОДЕК: Омелянюк (Ольшевський, 68), Наумець, Кадепський (Чикалюк-Козакевич, 79), Мучак, Красномовець, Кошка©, Коляда (Савицький, 68), Ніколайчук, Апанчук (Богданов, 58), Семенчук, Гайдучик (Таргоній, 68). Запасних не залишилося. Головний тренер: Олег Шандрук.

ФК Чернігів-Авангард: Ширай (Рощинський, 68), Грищенко (Федосов, 55; Вересоцький, 75), Лакеєнко, Поляниця©, Даценко, Троцик, Сираш, Сердюк, Кирин, Ментей, Алаєв (Яловець, 68). Запасний: Чорний. Головний тренер: Валерій Чорний.

17:30; 10.08.2020. Оржів. Стадіон “ОДЕК-УКРАЇНА”; поле 4; +25С

Суддя: Мандзюк Іван (Тернопільська обл.)

Попередження: Грищенко, 2, Даценко, 20, Лакеєнко, 45, Ментей, 48, Алаєв, 67, Сердюк, 87

Вилучення: Чорний (гол.тр.ЧА), 66

Перша команда Групи 1 проти третьої команди Групи 3 – ОДЕК зміг, нарешті, прийняти суперників у рідному містечку, тож відзначив повернення на затишний стадіон Оржева розгромною перемогою. Уже на 2-й хвилині воротареві гостей довелося вступати в гру – Ширай парирував сильний удар лівого захисника Красномовця, слідом пішли удари Кошки та Коляди з дальньої і середньої дистанції. А коли на 20-й хвилині Семенчук розіграв із Красномовцем швидку комбінацію на лівому краю й ввірвався у карний майданчик, його збив досвідчений Даценко. Ударом з лівої Микола Гайдучик реалізував пенальті, хоча Ширай вгадав напрям польоту – 1:0.

На самому початку другого тайму ОДЕК закріпив перевагу. Апанчук заробив штрафний метрів за 25 від воріт, і навіс Ніколайчука ударом у падінні замкнув Олег Кошка, який випередив захисників і опинився прямо перед голкіпером – 2:0. Слідом бурю емоцій викликав Ментей: спершу лівий край півзахисту корюківчан зіткнувся на своїй половині поля з Колядою, що рефері трактував як порушення гравця гостей, потім з перспективного штрафного запустив м’яча в сторону від воріт. А от Юрій Красномовець, свій штрафний, зароблений Гайдучиком, не втратив: сильним ударом влучив із відскоком від газону в дальній кут – 3:0.

Далі був гол від форварда. Трьохходівку Богданов-Семенчук-Гайдучик у ході контратаки Микола завершив обіграшем воротаря й низовим ударом в дальній кут – 4:0. Після цього гостям довелося замінювати голкіпера, але й Рощинський не покинув поле без голу. Працювали й заміни. Як тільки Кошка переадресував відвойований у центрі поля м’яч Богданову, Віталій сильним ударом з лівої ноги метрів із 25-ти влучив у правий від воротаря кут – 5:0. А буквально через хвилину пішла контратака через правий край, Богданов дав тонкий пас на Таргонія, і Павло з правої ноги в дотик закрутив м’яча в дальній кут – 6:0.

• Герой раунду від SportArena.com – Клаудіні Барбоза да Сілва (Епіцентр)

Надважливий перший гол у ворота «вовків», зароблений штрафний під гол Пліса та вилучення для суперників у кінці гри – бразилець був однією з найбільш помітних дійових осіб матчу на Харківщині й зробив великий внесок у яскраву розгромну перемогу Епіцентру, який проходить у півфінал.

У поточному сезоні Чемпіонату ААФУ провів матчів, відзначився голом та асистом.

• Показники по ААФУ загалом

Найкращі бомбардири:

Гравець Команда Голи Пен.
Без’язичний Костянтин Вікторія (Миколаївка) 14
Твердохліб Єгор ***Атлет (Київ)*** 13 (2)
Грицай Віталій ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) 13 (6)
Жиганов Дмитро СК Каховка 10 (2)
Тищенко Максим ***Рубікон (Київ) *** 10 (3)
Апанчук Андрій ОДЕК (Оржів) 9
Кузьмін Андрій Вікторія (Миколаївка) 9
Замуренко Павло Зірка (Кропивницький) 9 (1)
Івашко Руслан Епіцентр (Дунаївці) 9 (5)
Гайдаєнко Сергій СК Каховка 8
Литовчак Мар’ян ***ЛНЗ-Лебедин*** 8
Онйємаобі Кінгслі Чігозьє Олімпік/СК Каховка 8
Кілікевич Володимир Яруд (Маріуполь) 8 (2)
Ярчук Дмитро ***МФК Первомайськ*** 8 (5)