“Вікторія” по пенальті обіграла “Епіцентр” у фіналі Чемпіонату України 2019/2020+ ВІДЕО

У проведеному фінальному поєдинку Чемпіонату ААФУ 2019/20 “Вікторія” з Миколаївки обіграла “Епіцентр” з Дунаївців (4: 4, 3:1 по пенальті), розповідає Артур Валерко, портал SportArena.

• Перед грою

Вони дуже різні: Вікторія третій рік поспіль вийшла у супер-фінал, а Епіцентр у першому ж сезоні на всеукраїнському рівні зумів залишити поза грою низку авторитетних суперників. Вікторія прогнозовано виступила в чемпіонаті, дісталася до фіналу кубка, а от Епіцентр починав із серединки, масово посилився вже під час чемпіонату і видав потужний передфінішний спурт. Було ясно, що ці суперники видадуть рівний, конкурентний супер-фінал.

• Гра

Якщо коротко, це було щось. Уже в дебюті повели дунаївчани. Брати Кузіви розкрили правий фланг, і подачу ударом головою замкнув Барбоза – 1:0 на 5-й хвилині. Божевільна форма у бразильця – в плей-офф вже чотири голи і один асист у трьох матчах і на цьому, забігаючи наперед, зазначимо, не зупинився.

Відігралася Вікторія в середині першого тайму. Захисник Шевченко взагалі-то бив здалеку, але м’яч відскочив прямо до Кузьміна, і Андрій холоднокровно розправився з воротарем – 1:1 на 26-й хвилині. Однак рівність в рахунку протрималася дуже недовго. Знову найкращим чином зіграв правий край Епіцентру зі спритними братами Кузівими, і Барбоза, як і в попередньому гольовому епізоді, зіграв на випередження – 2:1 на 30-й хвилині.

Другий тайм вийшов не менш видовищним – хоча спочатку команди були обережними, адже ціна помилки була медальної. І дуже вчасно Вікторія зрівняла рахунок перед другим водопоєм, коли Борисенко на вістрі свого лівого флангу натрапив на суперника (жовта Жмуйді і штрафний), а Касьянов замість подачі розіграв пасом в глибину. Андрій Кузьмін встиг і прийняти, і підступно пробити низом десь з лінії штрафного ближче до правого від воротаря кутку – 2:2 на 64-й хвилині.

Це було ще не все. На 89-й хвилині Вікторія заробила штрафний на правому фланзі, навіс Касьянова головою підправив Чередниченко та Михайлюк забив на дальній штанзі – 2:3. Вперше вийшли вперед гості з Сумщини. Але в компенсований час Епіцентр зумів відігратися лонгболл по черзі “продовжили” двома скидками Івашко та Стрільчук, і Раца опинився на лівому куті воротарського, звідки встиг пробити у дальню “шістку” – 3:3 на 90+1 хвилині! Неймовірно!

Гра перейшла в екстра-тайми, але не в повних складах. Аржанов в’їхав в ногу Жмуйді, рефері показав порушнику жовту, а потім – після мхатовської паузи – і червону картку. Але Вікторія навіть в меншості зуміла повернути собі перевагу. Понеслася стрімка атака, Гранкін розметав кількох захисників і п’ятою відпасував на Неліна, який зіграв стіночку для Без’язичного. І форвард на виконання метрів з 16-ти упакував м’яч в сітку – 3:4 на 105-й хвилині! Але і це ще не все, ні-ні, не все. М’який навіс Морозова з лівого флангу, захист суперників втрачає на дальній штанзі Івашка, і головний бомбардир Епіцентру зрівнює рахунок – 4:4 на 112-й хвилині!

Справа дійшла до серії післяматчевих пенальті. Досвідчений воротар Вікторії Зарубін дав фору одноклубникам, парирувавши два удари суперників (ще один – від Р.Кузіва – пішов вище воріт). Вони “мазали” поменше, і вирішальний 11-метровий реалізував Ігор Чередниченко – 1:3!

• Після гри

На церемонії нагородження присутніх вітали перший віце-президент УАФ Анатолій Дем’яненко, перший віце-президент ААФУ Олександр Каденко, відповідальний секретар ААФУ, член виконкому цієї організації Сергій Загоруйко, віце-президент ААФУ, президент клубу “Шкіряний м’яч” Андрій Біба. Найкращими гравцями матчу визнали Андрія Кузьміна (Вікторія) та Баброзу (Епіцентр).

Вдруге за останні три роки Вікторія завоювала звання чемпіона України серед аматорських команд. А Епіцентр, завоювавши в дебютному сезоні срібні медалі йде далі – він є серед клубів, що пройшли атестацію під Другу лігу.

• Протокол

Епіцентр (Дунаївці) – Вікторія (Миколаївка) – 4:4. По пенальті – 1:3
Голи: Барбоза, 4, 31, Раца, 90+2, Без’язичний, 105 – Кузьмін, 26, 66, Михайлюк, 89, Івашко, 110

Післяматчеві пенальті: 0:0 – Стрільчук (воротар); 0:1 – Цапій; 0:1 – Раца (воротар); 0:2 – Гранкін; 1:2 – Барбоза; 1:2 – Михайлюк (воротар); 1:2 – Р.Кузів (вище); 1:3 – Чередниченко.

Епіцентр: Броварський (Чернобай, 106), В.Кузів (Морозов, 71), В.Бадло (Стрільчук, 77), Жмуйда, Ничипоренко, Раца, Кривобедрий, Кіцак, Р.Кузів, Черченко (Івашко, 71), Барбоза. Запасний: Сич. Головний тренер: Ігор Бадло.

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Чередниченко, Яценко, Шевченко (Цапій, 46), Касьянов, Гранкін, Аржанов, Кузьмін (Нелін, 82), Борисенко (Черніков, 65), Акімов (Без’язичний, 59). Запасний: Єрохін. Головний тренер: Артем Радіонов.

17:00; 16.08.2020. Київ. Стадіон НТК УАФ ім. В.М.Баннікова; поле 4; +25С
Суддя: Сахно Олександр (Київська обл.)

Попередження: Черченко, 53, Аржанов, 55, Жмуйда, 65, Стрільчук, 80, Родіонов (гол.тр.ВМ), 89, Михайлюк, 89, Барбоза, 106, Ничипоренко, 108
Вилучення: Аржанов, 90+4 (повторне попередження), Родіонов (гол.тр.ВМ), 103 (повторне попередження)