Огляд півфінальних поєдинків Чемпіонату України серед аматорів + ВІДЕО

ЛНЗ-Лебедин і ОДЕК припиняють боротьбу – такими були півфінальні матчі Чемпіонату ААФУ 2019/20, розповідає Артур Валерко, портал SportArena.

Вікторія (Миколаївка) – ОДЕК (Оржів) – 2:1

Голи: Аржанов, 6, Акімов, 90+5 – Наумець, 20

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Чередниченко, Яценко©, Цапій (Шевченко, 67), Касьянов, Гранкін, Черніков (Кузьмін, 58), Аржанов, Борисенко, Без’язичний (Акімов, 69). Запасні: Єрохін, Шимко. Головний тренер: Артем Радіонов.

ОДЕК: Омелянюк, Наумець, Мучак, Кадепський, Красномовець (Чикалюк-Козакевич, 90+5), Кошка©, Ніколайчук (Савицький, 73), Коляда, Апанчук (Богданов, 58), Семенчук, Гайдучик (Таргоній, 84). Запасний: Ольшевський. Головний тренер: Олег Шандрук.

17:00; 13.08.2020. Миколаївка. Стадіон “Вікторія”; поле 4; +20С

Суддя: Садовий Олександр (Кременчук)

Попередження: Михайлюк, 26, Наумець, 28, Коляда, 30

В останні сезони Вікторія не покидає п’єдестал пошани, а цього року ще й дійшла (вперше в історії) до фіналу Кубка України серед аматорських команд. І навіть приїзд старожилів змагань ААФУ не змусив миколаївців відмовитися від чемпіонських амбіцій. Господарі відкрили рахунок уже в дебюті. Після ауту з лівого флангу Черніков поборовся за м’яч, на відскок зреагував Володимир Аржанов і несильним ударом пустив «мишку» повз воротаря з близької відстані – 1:0.

Треба сказати, що ОДЕК швидко перехопив ініціативу й створив кілька моментів біля воріт миколаївців. Перспективний штрафний Апанчука прийняла на себе стінка, Коляда пробив здалеку повз ворота, будучи перекритим захисниками. А от коли Ніколайчук вистелив низову розрізну передачу, досить несподівано перед воротарем опинився фулбек Андрій Наумець і легким ударом прокотив м’яча повз нього в кут – 1:1.

Гра продовжувала тримати в напруженні. Ще до перерви суперники обмінялися кількома стандартами, був момент, коли, здавалося, Без’язичний із Черніковим розіграли епізод до вірного, а відразу після відпочинку Борисенко навіть забив із офсайду. У відповідь Кошка не влучив у ворота головою з близької відстані, а гострі простріли ОДЕКа не мали гідного завершення. Нарешті, після прицільного удару Гранкіна воротарю Омелянюку довелося по справжньому виручати оржівців, і це ще пощастило, що Борисенко в оточенні не зміг добити.

«Якісніша лава запасних» – цим словосполученням позначають більшу глибину та варіативність складу. Вікторія це мала. Під завершення матчу команда господарів не збавляла обертів, пробивала з різних позицій, а на 5-й компенсованій хвилині другого тайму Борисенко підскочив, приземлився в боротьбі з Колядою і рефері призначив штрафний. В’ячеслава Акімова часто притримують саме для таких моментів, і «джокер» Вікторії спрацював. По дузі в обхід стінки й воротаря №5 миколаївців реалізував штрафний. 2:1 – третій рік поспіль гранд футболу Сумщини пробивається в супер-фінал.

Епіцентр (Дунаївці) – ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) – 4:1

Голи: Барбоза, 57, 64, Раца, 60, Івашко, 80 – Листопад, 90+4

Епіцентр: Броварський, Жмуйда, Кривобедрий (Стрільчук, 84), Ничипоренко, В.Бадло, Кіцак, Беженар, Пліс© (Черченко, 19), Р.Кузів, Раца (Морозов, 72), Барбоза (Івашко, 72). Запасний: Котелба. Головний тренер: Ігор Бадло.

ЛНЗ-Лебедин: Козаченко, Бурлін, Кондратюк, Листопад, Калинич©, Сафонов (Зуєвич, 63), Доронін, Поступаленко (Качур, 63), Котляр, Мачуленко (Поплавка, 79), Ковпак (Грицай, 43). Запасний: Дейнеко. Головний тренер: Василь Гречаний.

17:00; 13.08.2020. Дунаївці. Стадіон “Колос”; поле 4; +24С

Суддя: Садковський Ігор (Теребовля)

Попередження: Бурлін, 45+1, Раца, 59, Поплавка, 85

Передбачити щось у цій парі було дуже важко – з одного боку, Епіцентр виграв шість ігор поспіль при 14-матчевій безпрограшній серії. З іншого боку, ЛНЗ-Лебдин значно досвідченіший учасник всеукраїнських змагань із доволі зіграним складом і великим переліком футболістів із стажем виступів на найвищому професіональному рівні.

Перший тайм обійшовся без голів, хоча у кожної з команд були свої моменти. Воротарі – Броварський і Козаченко – здійснили відразу по кілька сейвів. У господарів двічі бив номінальний захисник Ничипоренко – в першому випадку це був несильний дальній удар, у другому – дуже небезпечний випад після стандарту з близької відстані. В свою чергу, Мачуленко після пасу з глибини виривався на перспективну позицію, але переграти голкіпера також не зміг.

Відразу кілька разів опинявся в центрі уваги бразилець дунаївчан. І якщо в попередніх епізодах він не доводив довірного, то на 57-й хвилині Барбоза да Сілва Клаудіні, отримавши скидку після ауту від Кіцака, пробив з лінії карного майданчика, з лівої ноги поціливши в дальній кут в притирку зі стійкою – 1:0. Цей гол дуже завів Епіцентр – за наступні десять хвилин рахунок дійшов до розгромного. Спершу після прострілу Жмуйди з правого краю забив у дотик Сергій Раца, відзначивши свій гол кульбітами Агахови (2:0), а далі Барбоза да Сілва Клаудіні, отримавши пас Жмуйди, розвернув захисника й пробив під поперечину (3:0).

Краще зайшли у господарів і заміни. Один із гравців, які вийшли із лави запасних, капітан Епіцентру Руслан Івашко, після флангового прострілу спритно відібрав м’яч у захисника Кондратюка та з кута воротарського майданчика пробив повз голкіпера – 4:0. Все, на що спромігся ЛНЗ-Лебедин, це гол престижу в кінцівці зустрічі. Котляр другим темпом подав з правого краю після штрафного, і Тимофій Листопад, який не вперше гостро підключався на стандарти до чужих воріт, забив головою – 4:1. Дуже несподіваний результат, не кажучи вже про різницю в рахунку.

Герой раунду від SportArena.com – Клаудіні Барбоза да Сілва (Епіцентр)

Бразильця дуже своєчасно запросили із чортківського Кристалу – він поступово перетворився в одного з лідерів Епіцентру, а особливо здорово проявляє себе в плей-офф. Другий раунд поспіль у матчах найвищої відповідальності Барбоза робить результат. Його два голи в півфіналі з ЛНЗ-Лебедин забезпечили дунаївчанам перевагу й путівку в супер-фінал з першої спроби.

У поточному сезоні Чемпіонату ААФУ провів 6 матчів, відзначився 3 голами.

• Показники по ААФУ загалом

Найкращі бомбардири:

Гравець Команда Голи Пен.
Без’язичний Костянтин Вікторія (Миколаївка) 14
Твердохліб Єгор ***Атлет (Київ)*** 13 (2)
Грицай Віталій ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) 13 (6)
Жиганов Дмитро СК Каховка 10 (2)
Тищенко Максим ***Рубікон (Київ) *** 10 (3)
Івашко Руслан Епіцентр (Дунаївці) 10 (5)
Апанчук Андрій ОДЕК (Оржів) 9
Кузьмін Андрій Вікторія (Миколаївка) 9
Замуренко Павло Зірка (Кропивницький) 9 (1)
Гайдаєнко Сергій СК Каховка 8
Литовчак Мар’ян ***ЛНЗ-Лебедин*** 8
Онйємаобі Кінгслі Чігозьє Олімпік/СК Каховка 8
Кілікевич Володимир Яруд (Маріуполь) 8 (2)
Ярчук Дмитро ***МФК Первомайськ*** 8 (5)